Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Twitter

Saksa ja Austria politsei korraldasid täna Austrias Seefeldis ja Saksamaal Erfurtis ühisoperatsiooni, mille käigus puistati „rahvusvahelist aktiivset dopinguvõrgustikku”.

Reid keskendus Seefeldi suusakeskusele, kus on käimas MM-võistlused, vahendab BBC.

Seoses dopinguga võeti kinni üks Kasahhi, kaks Eesti ja kaks Austria sportlast, kinnitas Austria keskkriminaalpolitsei.

Austria politsei info kohaselt tegutses rahvusvaheline dopingugrupeering Saksamaal Erfurtis. Grupeeringut „kahtlustatakse veredopingu kasutamises tippsportlastel, et parandada nende tulemusi ja seeläbi teenida ebaseaduslikku tulu”.

Kokku korraldati täna, kolmapäeval läbiotsimised 16 kinnistul, millest 9 asuvad Erfurtis. 

Politseioperatsioon korraldati pärast seda, kui Austria andine tippsportlane Johannes Dürr avalikustas jaanuaris eetris olnud Saksa telekanali ARD dokumentaalfilmis “Die Gier nach Gold – Der Weg in die Dopingfalle” (tõlkes: Kulla ahnus – tee dopingulõksu) ulatusliku dopingu tarvitamise sportlaste hulgas. Mees tunnistas juba varem, et on ka ise dopingut kasutanud.

Dürr kritiseeris tippsporti, et see on ainult rahas kinni ja ausad sportlikud saavutused ei huvita enam kedagi. Ühtlasi kritiseeris Dürr antidopingu organisatsiooni WADA, mis on osa skeemist ja pigistab silma kinni.

Dürr mõisteti dopingu tarvitamises süüdi 2014. aastal, ta oli kasutanud nii kasvuhormooni EPO-t kui veredopingut.

Nordic World Ski Championships: Five athletes arrested over doping

Nine people have been arrested as part of a crackdown on doping in skiing. Austrian and German police conducted a co-ordinated action against what they describe as an “internationally active doping network”. The raids centred on the Austrian resort of Seefeld, which is hosting the Nordic World Ski Championships.

Kommentaarid

Viimased uudised