Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rootsis on tekkinud koroonapaanika, sest nakatumiste arv kasvab kiiresti üle terve riigi. Neljapäeval tuvastati Rootsis 3254 ja reedel 3188 uut koroonaga nakatumist.

Koroona olukord on halvenemas 17-s Rootsi 21-st maakonnast. Kokku on Rootsis nakatumisi juba 124 355. Riigis on registreeritud 5938 koroonasurma, vahendab Aftonbladet.

Rootsis on juba kehtestatud karmid piirangud. Viies piirkonnas (Uppsala, Skåne, Stockhomi ning Ida- ja Lääne-Götanmaa piirkonnas) on antud elanikele soovitus vältida käimist muuseumis, raamatukogus, kõigis poodides, välja arvatud elutähtsad poed ja apteegid. Samuti on soovitatud vältida kõiki kontakte, välja arvatud oma majapidamine.

Rootsis Linköpingis on kõik üritused ära jäetud ning ujulad ja kunstimuuseumid suletud kolmeks nädalaks.

Stockholmi Sahlgrenska haiglas on kõik vähemolulised lõikused edasi lükatud vähemalt nädalaks ajaks, et saaks tegeleda koroonapatsientidega. Göteborgis suletakse treeningsaalid ning ujulad ja jäähallid kolmeks nädalaks.

Rootsi peaepidemioloog Anders Tegnell hoiatab, et kui nakatumiste arv ei vähene, siis on võimalikud uued karmimad piirangud. Võimalik on ühistranspordi sulgemine. Samuti võidakse suunata inimesi rohkem kodutööle.

Uued piirangud on löök Rootsi majandusele. Majandusminister Magdalena Andersson on lubanud Rootsi ettevõtetele kriisiabi.

Kommentaarid

Viimased uudised