Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaader videost.

Rassismivastased vasakpoolsed mässajad muutuvad maailmas järjest agressiivsemaks. Inglismaal võeti ette kujud. Bristolis kukutati orjakaupmehe ja filantroobi Edward Colstoni ausammas, Londonis mindi Winston Churchilli kallale.

Agressiivselt meelestatud rahvahulgad tõmbasid Bristolis maha 17. sajandi orjakaupmehe ja filantroobi Edward Colstoni kuju, värvisid selle üle punase värviga ja viskasid üle kaldaserva vette. Londonis aga võtsid rahvahulgad kätte ja rüvetasid Briti legendaarse valitsusjuhi Winston Churchilli kuju, vahendab Daily Mail.

Churchilli ausambale Londoni kesklinnas kirjutati peale: „Was a racist” (Tõlkes: Oli rassist). Rahvahulgad ei hoolinud koroonaviiruse tõttu kehtestatud distantsi nõudest, vaid tegutsesid karjana koos. Pärast Colstoni ausamba mahatõmbamist tantsiti selle peal rõõmsalt.

Colstoni kuju on Bristolis seisnud alates 1895. aastast. Viimasel ajal on kogutus allkirju, et see maha võtta. Bristolis oli tänaval ligi 10 000 mässsajat.

Briti mässajad võtavad eeskuju USA-st, kus on viimastel päevadel maha võetud lõunaosariikide endise Konföderatsiooni ausambaid.

Viimased uudised