Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: RIA

Venemaal tuvastati koroonaviirus president Vladimir Putini ühel lähimal nõunikul, tema pressiesindajal Dmitri Peskovil.

Peskov on koroonaviirusega haiglas, edastas RIA Novosti. Koroonaviirusega on haiglas ka Peskovi naine, tantsija Tatjana Navka.

Putin ise viibib Moskva-lähedases residentsis ja töötab video teel, kohtudes mõne üksiku inimesega. Peskov ütles TASS-i teatel, et nägi Putinit isiklikult enam kui kuu aega tagasi.

Enne seda on koroonaviirusega nakatunud kolm vene ministrit: peaminister Mihhail Mišustin, kes on ikka veel haiglas, kultuuriminister Olga Ljubimova ja ehitusminister Vladimir Jakušev, vahendab CNN. Kaks viimast põevad haigust kodus.

Kuivõrd koroonaga on nakatunud üksm Putini lähimaid võitluskaaslasi, siis on kerkinud üles küsimused presidendi enda tervise kohta. 67-aastane president on olnud viimased kuu aega peidus Moskva-lähedases residentsis.

Venemaa on koroonaga hirmsalt hädas, seal on tuvastatud 232 243 nakatumist – see on üks suuremaid numbreid terves maailmas. Iga päevaga tuleb juurde üle 10 000 nakatumise. Venemaa koroonasurmade arv on ametlikult üle 2000, aga tegelikkuses arvatakse, et see number on kordades suurem. Näiteks Moskvas kasvas surmade arv aprillis võrreldes eelmise aastaga 18 protsenti.

Viimased uudised