Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Facebook

Leedu põhjaosas lõhkes gaasitoru ja tulesammas on kuni 50 meetri kõrgune. Umbes 250 elanikuga küla evakueeritakse.

Plahvatusest teatati tänase reede, 13. jaanuari õhtul kella 17 paiku Pasvalys’e rajoonis Pasvalio Vienkiemiai külas, vahendab lrt.lt.

Plahvatus toimus Amber Gridi gaasitrassil. Ohvritest pole teatatud.

„Tekkisid ootamatud helid, tundus, nagu lendaks lennukid kuskil madalal – Valakėliai pool, Pasvalys-Šiauliai maanteel, paari kilomeetri kaugusel Pasvalysest plahvatas kõrgsurve gaasitoru. Leegid paiskusid kõrgele,” kirjeldas Pasvalyse linnaosa vanem Gintautas Gegužinskas juhtunut LRT raadiole.

„Maju läheduses pole. […] vahetut ohtu varale ei ole. Eriteenistused töötavad, liiklus on ajutiselt peatatud,” jätkas ta.

Kõrval asuv Valakėliai küla evakueeritakse, ütles BNS-ile Panevėžyse piirkonnapolitsei pressiesindaja Odeta Jukniutė.

Valakėliais elab umbes 250 inimest ja see asub Pasvalysest 4 kilomeetrit läänes, Šiauliai-Pakruojise-Pasvalyse maanteel.

„Küla on gaasitrassist umbes 500-700 meetri kaugusel, paanikat ei ole, tuletõrjed on kohal, kes jälgivad, et hooned põlema ei läheks. Arvan, et olukord saab kontrolli alla,” ütles Valakėlių külakogukonna liige Sigitas Šležas BNS-ile.

Ta ütles, et kohalikud elanikud hakkasid oma kodudest lahkuma.

„Gaasi transport kahjustatud torujuhtme kaudu peatati kohe, kuid Pasvalyse linnaosa tarbijaid varustatakse juba naabertoru kaudu,” ütles Leedu gaasitorude operaator Amber Grid.

Mõjutatud torujuhe varustab gaasiga Leedu põhjaosa ja tarnib gaasi Lätti.

Pasvalyse rajoonivalitsuse juht Povilas Balčiūnas kommenteeris LRT TV-le, et juhtum võib põhjustada gaasitarnetes häireid nii Lätis kui ka Põhja-Leedus.

Viimased uudised