Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Venemaal Pihkva oblastis on hüppeliselt kasvanud kiirabi väljakutsete arv, mistõttu ei pruugi inimesed väljakutse peale kiirabi saada, teatas oblasti Kuberner Mihhail Vedernikov.

Kui aasta algul oli oblastis kiirabil koormus ligi 500 väljakutset päevas, siis nüüd on see 900 väljakutset päevas, mistõttu kiirabi enam igale poole ei jõua, märkis kuberner sotsiaalmeedias.

Näiteks 23. novembril sõitis üks auto ööpäevas välja 34 väljakutse peale, normaalne on 20. Pihkva polikliinikule laekus 24. novembril 800 arsti koduvisiidi kutset, meedikud käivad kodudes kuni kella 22-23-ni õhtul.

Lisaks kurdavad inimesed, et koroonatestide tulemused on venima jäänud. Mihhail Vedernikov andis teada, et nädala algusest peavad inimesed saama tulemuse teada 48 tunni jooksul ja see üldiselt on nii, kuigi seadmeid tuleb veel seadistada. Inimesed saavad testi tulemuse teada SMS-sõnumiga.

Kui inimene pole testi tulemuse kohta teadet saanud, siis on võimalik, et test on tehtud varem, sest eelmiste nädalate andmeid sisestatakse veel süsteemi. Lisaks on selgunud, et ligi 600 koroonaproovi seisid ühes laboris üle 10 päeva ilma, et neid oleks töödeldud. Vedernikov andis korralduse algatada kontroll, et süüdlased välja selgitada.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Михаил Ведерников (@m.v_007)

Viimased uudised