Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Venemaal Pihkva oblastis on koroona olukord iga päevaga üha hullem, mistõttu kardetakse ühiskonna täielikku sulgemist.

Eile laupäeval lisandus Pihkva oblastis 225 uut nakatumist ja 7 koroonasurma, täna pühapäeval 229 uut nakatumist ja 5 koroonasurma. Seda on väga palju, kui arvestada, et koolid saadeti käesoleval nädalal distantsõppele.

Pihkva oblastis on küll inimesi aktiivselt koroona vastu vaktsineeritud, aga see pole eriti tulemusi andnud. Nii Pihkva oblastis kui mujal Venemaal on praegu koroona olukord hullem kui varem pandeemia aja jooksul. Iga päevaga lisanduvad nakatumiste ja surmade rekordid.

Pihkva oblastis on haiglates koroonakohtade arv tõusnud 780-ni. Väga palju on raskelt haigeid, edastab Telegrami kanal Pihkva oblasti kohta.

Voodikohtadest on täidetud 90 protsenti. Raskes seisus intensiivis on 40 patsienti.

Oblasti kuberner Mihhail Vedernikov ei välistanud võimalust, et tuleb täielik sulgemine ehk lokkdaun.

Pihkva oblastis on kehtestatud karmid piirangud. Kultuuriasutustesse pääsevad vaid need, kes on vaktsineeritud või haiguse läbi põdenud. Spordivõistlused toimuvad ilma pealtvaatajateta. Alates 1. novembrist pääseb söögikohtadesse, ujulatesse, kinno, muuseumi ja galeriidesse vaid tõendiga vaktsineerimise või koroona läbipõdemise kohta.

Klientidega kokku puutuvates asutustes tõuseb töötajate kohustusliku vaktsineerituse piir 60 protsendi pealt 80 protsendi peale. 1. novembriks peavad kõik üle 65-aastased ettevõtete töötajad olema vaktsineeritud ühe doosiga ja 1. detsembriks kahe doosiga.

Viimased uudised