Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hiina pealinnas Pekingis tuvastati üle 50 päeva taas koroonaviiruse puhang, mistõttu kehtestati linnas sisuliselt sõjaseisukord.

Viirus hakkas levima linna suurimal liha ja juurviljade turul ning sellega seoses puhkes hirm, et linnas on puhkenud koroonaviiruse teine laine, vahendab Washington Post.

Pekingis tuvastati mitu tosinat uut nakatumist, seda nii haigustunnustega kui ilma haigustunnusteta inimestel. See näitab, kuidas viirus on võimeline läbi murdma isegi kõige karmimatest kaitsemüüridest.

Pekingi esindaja Xu Hejian hoiatas, et teise laine ärahoidmiseks ei tohi hetkekski valvsust kaotada. Hiina ametivõimud on eriti mures turgude pärast, sest need on kohad, kus koroonaviirus kergesti levib. Haigus hakkas kõigepealt levima Wuhanis Huanani kalaturult ja sealt levis see üle terve maailma.

Hiina haiguste kontrollikeskuse andmetel tuvastati neljapäeval koroonaviirus mehel, kes oli 3. juunil külastanud Pekingi kesklinna Xinfadi turgu. Reedel tuvastati nakkus juba 7 isikul, kes olid külastanud sedasama turgu. Pärast seda on alustatud meeleheitlikku testimist: reede õhtuks olid võetud proovid 1940 poe- ja turumüüjalt. Testidest tuli välja veel neli positiivset proovi: need olid kolm Xinfadi turu kalamüüjat ja üks turul käinud klient. Keegi neist polnud Pekingist välja käinud, mis tähendab, et nakkus levib linnas sees.

Uued nakatumised tõid kaasa karmide piirangute kehtestamise linnas, kus hakkas juba taastuma normaalne elu. Xinfadi turg suleti kohemaid ja pärast seda veel 5 turgu. Xinfadi turg varustab juurviljadega 70 protsenti Pekingist ja puuviljadega 80 protsenti linnast, mistõttu organiseerisid ametivõimud kahe uue turu ajutise avamise. Kõik värske lõhe eemaldati nii turgudelt kui poodidest ning linnas hakatakse kontrollima nii külmutatud kui värsket liha.

Xinfadi linnaosas suleti 9 lasteaeda ja kooli. Turu ümbruses isoleeriti elurajoonid ning seal keelati igasugune liikumine. Terves Pekingi linnas keelati kõik spordiüritused. Turistidel on keelatud linna siseneda.

Täna laupäeval tuvastati koroonaviiruse nakkus Liaoningi provintsis kahel inimesel, kel oli kokkupuude Pekingis nakatunutega. Asjatundjate väitel näitab juhtunu seda, et nakkuse levikut pole võimalik riigis sees kontrollida. Shanghai nakkushaiguste tippasjatundja Zhang Wenhong ütles, et Hiinas pole võimalik pikalt täielikult ära hoida riigisisest nakatumist, nagu see viimasel ajal on olnud. Zhang lisas, et sellest ei tasu paanikasse sattuda ja tervet riiki ning majandust sulgeda, nagu see alguses juhtus. Kuni inimesed järgivad igapäevaselt hügieenireegleid, on võimaik ära hoida nii viiruse teist lainet kui selle levikut.

Viimased uudised