Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Monika Otrokova

Keskkriminaalpolitsei pidas täna korruptsioonikuriteos kahtlustatavana kinni Otepää vallavanema Kaido Tambergi ning abivallavanema Kajar Lepiku.

Lõuna prokuratuuri pressiesindaja Kauri Sinkevicius ütles Delfile, et lisaks vallajuhtidele pidas kriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo kahtlustavatena kinni veel kaks inimest.

„Politsei esitas kahtlustatavatele esialgsed kahtlustused omastamist käsitleva paragrahvi järgi. Ühele kahtlustatavale esitati kahtlustus ka usalduse kuritarvitamist käsitleva paragrahvi järgi,” selgitas Sinkevicius.

Pärast kinnipidamisi teostati läbiotsimised kahtlustatavate töö- ja elukohtades ning nendega seotud äriühingutes. „Kriminaalmenetluse käigus kontrollib politsei muuhulgas ühe kinnistu ja Sangaste lossi omandisuhetega seotud tehinguid ning kokkuleppeid,” ütles Sinkevicius.

2018. aasta märtsis avaldati Kanal 2 saates „Radar” lugu sellest, kuidas vallavanem Tamberg kasutas ära oma positsiooni, et Sangaste lossi oma perele omastada. Tamberg kaebas seepeale meediakanali kohtusse, ent kohus hagi ei rahuldanud.

Valimisliidust Ühinenud Kogukonnad 2017. aastal Otepää volikokku ja sealt vallavanemaks valitud Tamberg kuulub 1998. aastast Sotsiaaldemokraatlikku erakonda. Lepik aga ühtegi erakonda kunagi kuulunud ei ole.

Kommentaarid

Viimased uudised