Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

New Yorgi osariigi kuberner Andrew Cuomo andis sotsiaalmeedias teada, et koroonaviiruse tagajärjel on hakanud raskelt haigestuma lapsed, kellel avalduvad Kawasaki tõve ja toksilise šoki laadsed sümptomid.

Neljapäeval suri vaevuste tagajärjel 5-aastane poiss, kelle puhul oli arvatavalt tegu koroonaviiruse põhjustatud COVID-19 haigusega.

Cuomo ütles reedel ajakirjanikele, et nüüd uuritakse, kas selliseid surmajuhtumeid on olnud rohkem. Ta ütles, et see on vanemate jaoks õudusunenägu, kui viirus mõjutab sedasi lapsi. See võib tähendada uue episoodi algust seoses selle viirusega.

Kawasaki tõbi on veresoonte põletik, mis võib põhjustada eluohtliku aneurüsmi ehk veresoone sopistumise. Haigus on nime saanud Jaapani lastearsti Tomisaku Kawasaki järgi ja seda põhjustavad erinevad bakteriaalsed ja viirusnakkused.

Üldiselt arvatakse, et koroonaviirus lapsi ei mõjuta, aga reedel teatasid Briti meediaväljaanded, et koroonaviiruse tagajärjel suri 6-nädalane imik. Briti terviseamet hoiatas juba kuu aega tagasi, et koroonaviirus võib lastel põhjustada Kawasaki tõve sarnaseid vaevusi. Selliseid juhtumeid on olnud Prantsusmaal, Itaalias ja Hispaanias. Teadlaste väitel on tegemist uue nähtusega, mis tabab varasemast täiesti terveid lapsi.

Viimased uudised