Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäevase Narva alajaama põlengu ja sellele järgnenud rikke tõttu jäi Narva elektrijaamas Eestit elektriga varustama vaid üks energiaplokk. See tähendab, et napilt oleks võinud Eesti elektrita jääda.

Narva alajaama haldaja Elering teatas, et praegu tegeletakse kahjude kokkulöömisega. Narvas, Sillamäel ja Narva-Jõesuus kadus tunniks ära elekter ning suured tehased jäid seisma, nende seas ka Narva elektrijaamade üks energiaplokk ja Enefit 280 õlitehas, mis toodab nii õli kui elektrit, edastas Põhjarannik.

Eesti Energias energiatootmise eest vastutava juhatuse liikme Raine Pajo hinnangul oli intsident tõsine, kuna Eesti elektrijaamas oli sel hetkel töös vaid kaks plokki, millest üks lülitus välja. Samuti lülitus välja Enefit280, mis toodab nii õli kui ka elektrit.

Pajo märkis, et olukorra tekkepõhjuste uurimiseks ja kantud kahjude väljaselgitamiseks moodustab Eesti Energia spetsiaalse töörühma.

Eleringi alajaamas puhkes tulekahju Narvas Balti elektrijaama kõrval alajaamas asuvas transformaatoris, ütles Ida päästekeskuse pressiesindaja. Eleringi teatel tekkis Balti alajaama ühes seadmes avarii, puhkes väiksem tulekahju ning 330 KV trafod lülitusid välja.

Elekter kadus kella 18.30 paiku ning päästjad said väljakutse 18.42. Elekter taastus umbes kella 19.35 paiku, lisas päästekeskuse esindaja. Eleringi kommunikatsioonijuhi Ain Kösteri sõnul sai firma kõikides alajaamades elektrivarustuse taastatud veidi enne kella 20.

Elering teatas täna, et selline asi saab juhtuda vaid korra 10 aasta jooksul. Lisaks uuritakse seda, miks Eesti Energia tootmisseadmed välja lülitusid.

Eleringi alajaama avarii tõttu jäi Narva jaamades tööle vaid üks energiaplokk

Eesti Energias energiatootmise eest vastutava juhatuse liikme Raine Pajo hinnangul oli intsident tõsine, kuna Eesti elektrijaamas oli sel hetkel töös vaid kaks plokki, millest üks lülitus välja. Samuti lülitus välja Enefit280, mis toodab nii õli kui ka elektrit. Teistest turuosalistest sõltumatu süsteemioperaatori Eleringi alajaamas toimunud põlengu tõttu lülitusid välja trafod ja elektrita jäid ligikaudu tunniks ajaks Narva, Sillamäe ja Narva-Jõesuu tarbijad.

Viimased uudised