Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: FT

Esimest korda ajaloos langes USA-s nafta hind miinusesse, kaubeldes hinnaga -40,32 dollarit barreli eest. See tähendab, et tootjad maksavad peale, et toodetud nafta ära viidaks, kuna seda pole enam kusagil hoida.

Eile esmaspäeval oli toornafta sulgemishind USA-s -37,63 dollarit barreli eest (1 barrel on 158 liitrit, dollar on veidi odavam kui euro), samas kui reedel oli hind veel 18,27 dollarit barreli eest, vahendab Financial Times.

Nafta hinna kukkumine on suur löök USA-le, mille president Donald Trump on üritanud naftasektorit elus hoida, toetades naftariikide organisatsiooni OPEC ja Venemaa püüdlusi hoida hinda üleval läbi tootmise vähendamise.

Pärast rekordilist langust otsustas Trump avada USA varustuslaod, et koguda sinna üleliigne nafta. USA kongress oli sellele vastu, kui selline ettepanek tehti paar nädalat tagasi. USA on maailma suurim naftatootja, mis andis USA-le mõjuvõimu, aga see on nüüd käest libisemas. Negatiivsed hinnad on viimane indikaator, mis näitab naftaturul valitseva kriisi sügavust.

Rahvusvaheline toornafta hind Brent kukkus samuti ligi 9 protsenti, jäädes pidama hinna juures 25,57 dollarit barreli eest. Veel jaanuaris oli nafta hind nii USA-s kui rahvusvahelisel turul üle 65 dollari barreli eest.

Prognoositakse, et nafta hind kukub veelgi, kuna nii USA-s kui mujal maailmas suureneb tööpuudus ja väheneb tarbimine.

Viimased uudised