Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Minneapolise linnast alguse saanud mäss on levinud üle terve USA. Kõlavad loosungid, et see pole mäss, vaid revolutsioon. Bussijuhid on andnud teada, et nemad arreteeritud mässajate transportimiseks ametivõimude korraldusi ei täida. Minneapolises kehtestati ööseks komandanditund, aga sellest ei peeta kinni. Politseid ega sõjaväge pole kusagil näha.

Mässajate kätte on langenud lisaks Minneapolisele veel järgmised linnad: Boston, New York, Atlanta, Los Angeles, Chicago, Washington, Louisville, Dallas, Sacramento, Bakersfield ja San Jose.

Mässavad nii mustanahalised kui vasakpoolsed antifašisid. Mäss sai alguse sellest, kui Minneapolises arreteeriti üks mustanahaline mees, kes suruti vastu maad ja kes pärast seda suri.

Algul protesteeriti selleks, et mustanahalise mehe surmas süüdistatud politseinik vastutusele võetaks. Politseinik võeti vahi alla, aga sellest enam mässavatele rahvamassidele ei piisa.

Mässajad panevad põlema terveid kvartaleid, kaubanduskeskusi ja elumaju. Rüüstatakse poode ja pangaautomaate. USA-s on maad võtmas anarhia ja stiihilised mässud. Süüdatakse politseiautosid. President Donald Trump lubas saata sõjaväe tänavatele korda looma, aga sõjaväelasi pole kusagil näha. Isegi politseid pole tänavatel enam näha. USA minemas üle mässajate kontrolli alla.

Samal ajal on USA-s olukord koroonaga väga hull. Iga päev tuleb juurde kümneid tuhandeid uusi nakatumisi ja tuhandeid koroonasurmasid. USA-s on ametlikult tuvastatud juba 1,8 miljonit koroonaga nakatumist ja üle 104 tuhande koroonasurma. Uute nakatumiste hoog ei rauge.

Viimased uudised