Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Maailma Terviseorganisatsioon WHO andis eile reedel välja soovituse kanda kõigil näomaski poes, ühissõidukites ja mujal, kus pole võimalik hoida turvalist distantsi.

Siiani oli WHO soovitanud maski kanda ainult meedikutel, COVID-19 patsientidel ja hooldajatel, et ära hoida maskipuudust. Nüüd aga andis WHO välja soovituse kanda maski igal pool, kus turvalist vahemaad pole võimalik tagada ja kus valitseb nakatumise oht.

WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus ütles, et meditsiinilist näomaski on soovitav kanda kõigil üle 60-aastastel ja krooniliste haigustega inimestel, kel pole võimalik teistega turvalist vahemaad hoida.

Dr Tedros rõhutas, et maskist üksi abi pole, vaja on pesta käsi, hoida turvalist vahemaad ja kasutada teisi nakkuse ärahoidmise võimalusi. Riidest tehtud näomaskid peaksid olema vähemalt kolmekihilised.

WHO soovitab maski kanda meditsiiniasutustes igal pool, kus valitseb nakatumise oht. Kardioloogia ja muude osakondade meedikud peavad kandma maski isegi siis, kui neis osakondades pole teadaolevalt koroonapatsiente.

WHO tehniline direktor Maria Van Kerkhove ütles, et maskikandmise soovitus põhineb värskel uuringul. Varem on maskide kandmist soovitanud mitmed terviseorganisatsioonid eri riikides. Paljudes riikides on maskide kandmise nõue ühissõidukites.

Hiljutine Kanada McMasteri ülikooli uuring näitas, et maski mittekandmine suurendas nakatumise ohtu 6 korda. Teiste uuringute andmetel vähendab riidest mask nakatumise ohtu 30 protsendi võrra, vahendab Daily Mail.

Viimased uudised