Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Portugalis, kus praktiliselt kõik täiskasvanud inimesed on kahe doosiga koroona vastu vaktsineeritud, on sellele vaatamata tekkinud hooldekodudes uued nakkuskolded.

Üle kogu Portugali hooldekodudes puhkenud haiguskolded näitavad, et vaktsiini mõju on väga lühiajaline, vahendab Portugal News.

Portugalis on välja tulnud, et üle 80-aastased eakad inimesed on ohus isegi pärast kahe doosiga vaktsineerimist. Seetõttu hakatakse Portugalis alates esmaspäevast inimesi vaktsineerima kolmanda doosiga.

Nakkuskolded tekkisid pärast eelmisel nädalal toimunud kohalike omavalitsuste valimis, mis eakad inimesed käisid valimisjaoskondades.

Portugalis on kõik hooldekodude surmajuhtumid olnud kahe doosiga vaktsineeritud inimestel. Nüüd hakatakse eakaid inimesi vaktsineerima kolmanda doosiga. Kolmanda doosiga on kavas ära vaktsineerida kõik üle 65-aastased inimesed.

Eakate suremus koroona tagajärjel on Portugalis kiiresti kasvanud. Kui maikuus peale vaktsineerimise algust oli üle 80-aastaste osakaal koroonasurmadest 32 protsenti, siis juulis 53 protsenti ja oktoobris juba 64 protsenti. Nüüd on kavas kolmanda doosiga ära vaktsineerida 2,4 miljonit inimest.

Viimased uudised