Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Portugalis, kus kahe doosiga vaktsineeritus on 85 protsenti elanikkonnast, kaotatakse alates 1. oktoobrist enamus koroonapiirangutest.

Peaminister António Costa andis teada, et 1. oktoobrist algab vaba elu. Samas loodetakse inimeste jätkuvale tähelepanelikkusele, vahendab Portugal Resident.

Mõned reeglid jäävad siiski alles. Nii peab jätkuvalt maski kandma haiglates, vanadekodudes, ühistranspordis, konverentsidel ja rahvarohketel üritustel ning kaubanduskeskustes.

Baarid ja diskoteegid avatakse, aga sinna pääsemiseks on vaja näidata koroonapassi. Koroonapassi nõutakse ka vanadekodudes, haiglates, lennukites ja laevadel, samuti suurtel spordiüritustel nagu jalgpallimängud.

Kui need erandid välja arvata, saavad inimesed vabalt nädalavahetustel söögikohta minna, ilma et peaks mingit dokumenti näitama. Sama käib hotellide ja muude majutusasutuste, kasiinode ja spaade kohta – ei mingeid koroonapasse enam.

Väiksemates poodides ei pea enam kandma maski – seda võib teha, aga see pole enam kohustuslik. Poodide klientide ja üritustel osalejate arvu piirangud kaovad samuti ära. Kõik piduüritused taastatakse ja sealgi pole mingeid osalejate arvu piiranguid.

Portugalis on praeguseks kahe doosiga vaktsineeritud 85 protsenti elanikkonnast – see on kõrgeim number maailmas. Võrdluseks, Eestis on vastav vaktsineerituse tase 45 protsenti ja Soomes 61 protsenti.

Viimased uudised