Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Pexels

Maailma börsid on kukkunud nii eile neljapäeval kui täna reedel kartusest, et koroona teine laine toob kaasa suure kahju majandustele.

USA suuremad indeksid tegid eile suurima kukkumise alates märtsist, samuti kukkusid aktsiad Hiinas, Jaapanis, Hong Kongis ja Euroopas, vahendab BBC.

Kukkumine tuli peale vahepealset tõusu, mil aktsiad veidi kogusid end pärast suuri kukkumisi märtsis. Suurimad kukkujad olid energia- ja turismifirmade aktsiad, samuti langes toornafta hind.

Ühendkuningriigi majandus kukkus aprillikuus 20,4 protsenti, tegemist on ajaloo suurima kukkumisega. Märtsis oli langus olnud 5,8 protsenti. Kokku on majandus kukkunud alates veebruarist 25 protsenti, mis on suurim kukkumine viimase 300 aasta jooksul alates suurest külmalainest Euroopas.

Panga Societe Generale Euroopa strateeg Roland Kaloyan ütles langust kommenteerides, et teiseks laineks ollakse küll paremini valmis, aga valitsustel pole selle jaoks enam raha, kuna kõik ressursid kulutatakse praegu ära majanduse käivitamise peale.

Viimased uudised