Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Seoses nakatumiste ja haigla patsientide arvu kiire kasvuga kehtestab Läti uuesti karmimad piirangud koroona leviku tõkestamiseks, ütles terviseminister Daniels Pavļuts.

Kui eelmise laine ajal sattusid 10-12 protsenti koroonapatsientidest haiglasse, siis nüüd on nende kogus 20 protsenti. Lisaks vajab enam koroonapatsiente hapnikku: kui varem oli neid 30 protsenti, siis nüüd 85 protsenti, vahendab lsm.lv.

Terviseministeeriumi prognoosi kohaselt on septembri lõpus koroonaga haiglas 500 patsienti ja oktoobri algul 800 patsienti. See tähendab, et haiglad peavad teatud tegevusi kokku tõmbama. Kriitiline piir on haiglate jaoks 1500 patsienti. Praegu pole teada, kas ja millal see piir ületatakse.

Pavļuts ütles, et Leedus on koroona leviku piiramiseks teatud teenuste saamiseks sisse viidud koroonapassi nõue ning Lätis kaalutakse sama.

Pavļuts ütles, et nii nagu teatud ametites peavad töötajad end vaktsineerima puukentsefaliidi vastu, hakatakse sotsiaaltöötajatelt, meedikutelt ja kooliõpetajatelt nõudma vaktsineerimist koroona vastu.

Viimased uudised