Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Läti siseministeeriumis on valminud kava, kuidas 34,7 miljoni euro eest majutada Ukraina sõjapõgenikke. Vastav kava on saadetud ministeeriumidesse kooskõlastusringile.

Ministeeriumi seletuskirja kohaselt võib venemaa agressioon tuua kaasa massilise põgenikelaine. Lätti jõuab prognooside kohaselt 10 000 Ukraina sõjapõgenikku, vahendab lsm.lv.

Kava koosneb kahest osast: üks on seotud põgenike vastuvõtmise ja teine nende majutusega. Kavas on ette nähtud meetmed, mida võtab ette keskvalitsus, kohalikud omavalitsused ja ettevõtted.

Kava näeb ette isikute vastuvõtmist, nende isikute tuvastamist ja nende varustamist vajalikuga. Kavas on ette nähtud saabunud isikute registreerimine, tasuta infotelefon, piirikontrollid, inimeste tervisekontroll, inimeste majutamine ja nende toetamine.

Majutamine on ette nähtud hotellidesse ja külalistemajadesse. Kava näeb ette inimeste toetamist ja neile vajadusel arstiabi võimaldamist. Inimesi on kavas rahaliselt toetada 3 kuu vältel, aga summasid pole välja toodud.

Kava kiidab heaks kõigepealt Läti valitsus ja siis parlament.

Viimased uudised