Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Läti taastab kaitseministeeriumi ettepanekul kohustusliku ajateenistuse. Kaitseministri sõnul on iga Läti kodaniku kohus kaitsta õigust elada iseseisvas riigis.

Läti kaitseminister Artis Pabriks ütles täna kolmapäeval, 6. juulil riigitelevisioonis esinedes, et ajateenistuse taastamine on vajalik selleks, et näidata, et Läti võtab riigikaitset tõsiselt, vahendab lrt.lt.

Üleminekuperiood kohustuslikule ajateenistusele kestab 5 aastat, kuna selleks on eelnevalt vaja rajada taristu. Esimese 2-3 aasta jooksul kasutatakse olemasolevat taristut ja sel ajal pole investeeringud suured, mõned miljonid eurod, ütles kaitseminister Pabriks.

Pärast viiendat aastat aga kasvavad investeeringud oluliselt suuremaks. Siis on investeeringute suurus 100-120 miljonit eurot aastas.

Pabriks ütles, et Läti ei suuda majanduslikult alustada kõiki noorukeid puudutava ajateenistusega. Seetõttu kestab üleminekuperiood 5 aastat.

Pabriks ütles, et 5 aasta pärast peaks enamus noortest inimestest vanuses 18-27 eluaastat olema kaasatud riigikaitses. Praegune süsteem on ministri väitel end ammendanud. Tema väitel on vaja sõjaliselt välja õpetada palju enam inimesi Lätis, et tagada riigi iseseisvus. Vana süsteemi ei lammutada, palgaline sõjavägi jääb alles.

Pabriks ütles, et Läti vabaduse nimel peavad kõik kodanikud andma oma panuse riigikaitsesse. Liitlaste kohaolu suureneb, aga ka Lätis tuleb näidata, et riigikaitset võetakse tõsiselt, ütles Pabriks.

Viimased uudised