Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Läti valitsusjuht Krišjānis Kariņš. Foto: Twitter

Kui Eesti murdis alkoholiaktsiisi osas kokkulepet Lätiga ja alustas „selle sõjaga“, siis ei jää Lätil muud üle kui vastata omakorda aktsiisi vähendamisega, sõnas lõunanaabrite peaminister Arturs Krišjānis Kariņš esmaspäeval ajakirjanikega kõneledes.

Kariņš meenutas, et mitu aastat tagasi sõlmisid Läti ja Eesti kokkuleppe, et ka Läti tõstab alkoatsiisi ning jõuab sellega Eesti aktsiisimäärale lähemale. Läti plaaniks oli seda teha tasapisi ja aegamööda. Näiteks tõstis Läti selle aasta märtsis kange alkoholi aktsiisi, vahendab Õhtuleht.

„Loomulikult ei taha ma mingil juhul alustada Eesti vastu mingit aktsiisisõda, aga kui eestlased kokkuleppest kinni ei pea ja meie vastu selle sõja algatavad, siis ei jää meil muud üle kui vastata samaga ning vähendada vastavalt ka meie aktsiisi,“ ütles peaminister. Ta väljendas siiski lootust, et ehk õnnestub eestlastega maha istuda ja panna meie valitsust ümber mõtlema, ent seni on need katsed ebaõnnestunud.

Eestis peaks alkoholi aktsiisimäär 1. juulist langema 25 protsenti. Seadusemuudatuse peab pärast riigikogu heaks kiitma ka president.

Kommentaarid

Viimased uudised