Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Konnametsa alajaam. Foto: Elering

Riigi võrguettevõte Elering andis eile teada, et laialdase elektrikatkestuse ning kriisi põhjustanud Võru Konnametsa alajaama katus polnud ehitatud vastavalt projektile.

Eleringi kommunikatsioonijuht Ain Köster kinnitas, et kuigi ekspertiis pole veel valm,is, on kindlaks tehtud, et katus polnud tehtud vastavalt projektile. Konstruktsioon ei olnud õige ja ei pidanud vastu, katus polnud õigesti kinnitatud, lisas Köster. Ta ei maininud samas ehitaja nime.

Avalikust andmebaasist tuleb välja, et Võru 110 kV sõlmalajaama rekonstrueerimise peatöövõtja oli 2003. aastal Soome firma Empower OY. Ehituse alltöövõtja oli Empower EEE AS. Tööd kestsid 2003. aasta aprillist oktoobrini ja tööde maksumus oli 2,4 miljonit eurot.

Tööde käigus vahetati välja alajaama 110, 35 ja 10 kV jaotlate seadmed, uuendati olemasolevate 110 kV trafode vundamente, ehitati uus alajaama juhtimishoone, kuhu paigaldati kaitse- ja juhtimisaparatuur.

Eesti Energia edastas Võru alajaama kohta 2002. aastal järgmise info:

EE Põhivõrgu direktori Henn Jõe sõnul on Võru alajaama renoveerimine märkimisväärne samm Lõuna-Eesti tarbijate elektrivarustuskindluse ja -kvaliteedi parandamisel.

Projekti käigus vahetatakse alajaamas välja kogu 110 kV jaotla ja ka 10 kV jaotla. Olemasolevad 110 kV trafod jäävad alles, uuendatakse trafode vundamendid ja vähendatakse alajaama keskkonnamõju.

Renoveeritud alajaam võimaldab alandada jooksvaid käidukulusid ja seda on võimalik kaugjuhtida. Võru 110 kV alajaama renoveerimise lõpptähtajaks on oktoober 2003.a.

Võru alajaam on Lõuna-Eesti tähtsaim 110 kV sõlmalajaam, mis on ehitatud 1968.a. Alajaama renoveerimine suurendab oluliselt Lõuna-Eesti elektritarbijate töökindlust.

EE Põhivõrgu elektrivõrk koosneb 137 alajaamast ja 5078 km ülekandeliinist pingega 110, 220 ja 330 kV. Põhivõrgule kuuluvad ka Eestit naaberriikidega ühendavad elektriliinid.

EE Põhivõrgu käesoleva majandusaasta investeeringute kogumahuks on 280 mln krooni.

Viimased uudised