Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pea kõik inimesed ära vaktsineerinud, aga sellele vaatamata koroonaplahvatuse küüsi langenud Iisrael kavatseb viimases hädas sulgeda rahvusvahelise lennujaama. Lubatuks jäävad vaid hädapärased lennud.

Iisraelis on viimastel päevadel plahvatuslikult kasvanud koroonaga nakatumiste arv. Välismaalt sisse toodud nakatumiste osakaal on hinnanguliselt 10 protsenti, vahendab Times of Israel.

Terviseametnikud tahavad koheselt sisse viia korra, et välismaalt naasnud jäävad 7 päevaks kohustuslikku karantiini, võrreldes praeguse 24-tunnise karantiiniga kõrge koroonariskiga riikidest saabumisel.

Lisaks kaalutakse pikendada nende riikide nimekirja, kuhu Iisraelist on keelatud lennata, ning lubada reisimine ainult neile, kes on vaktsineeritud või koroona läbi põdenud.

Ametnikud kaaluvad ühtlasi lennujaama täielikku sulgemist, välja arvatud hädavajalikud reisid. Samas ei tehtaks seda üleöö, et inimesed saaksid oma reisiplaane teha.

Täna pühapäeval lendas Ben Gurioni lennujaamast välismaale 22 000 reisijat, ignoreerides valitsuse soovitust vältida praegusel koroonaplahvatuse ajal igasugust reisimist välismaale.

Kahe päeva eest karmistati Iisraelis piiranguid, kus reisilt naastes on nõutav 24-tunnise karantiin ning avaldati nimekiri riikidest, kuhu on keelatud lennata. Samas on inimesed väsinud lõpututest piirangutest ja kodus istumisest ning tekkinud on teatud minnalaskmise meeleolu.

Möödunud nädalal soovitas Iisraeli peaminister Naftali Bennett lõpetada inimestel oma puhkusreisid välismaal. „Varsti on kogu maailm „punases” ja teie reis tühistatakse nagunii, seega lõpetage broneerimine,” lisas peaminister.

Alates reedest tuleb jääda 7 päevaks karantiini ja teha koroonatest naasmisel 15 riigist, mis on kantud ohtlike riikide nimekirja. Karantiini perioodi toodi hiljuti varasema 10-14 päeva pealt allapoole.

Ohtlikud riigid on praegu Araabia Ühendemiraadid, Seišellid, Ekuador, Etioopia, Boliivia, Guatemaala, Honduuras, Zimbabwe, Sambia, Namiibia, Paraguay, Tšiili, Kolumbia, Costa Rica ja Tuneesia. Alates 23. juulist lisanduvad veel Ühendkuningriik, Küpros, Türgi, Gruusia, Uganda, Myanmar, Fiji, Panama, Kambodža, Keenia ja Libeeria.

Iisraelis kardetakse, et kui midagi ette ei võeta, kasvab augustis välismaale reisijate arv. Terviseministeeriumi kantsler Nachman Ash kutsus Iisraeli elanikke üles vältima suvepuhkusi välismaal, kuna koroonaga nakatumiste arv kasvab paljudes riikides.

„Praegu pole aeg välismaale minna,” märkis Ash pressibriifingul. Ta ütles, et tema asutus kavandab reiside piiramist, aga ei täpsustanud, kuidas.

Alates järgmisest reedest kantakse väga ohtlike riikide nimekirja Hispaania ja Kõrgõstan, mis tähendab, et sinna on keelatud lennata. Lisaks on praegu keelatud Iisraelist lennata järgmistesse riikidesse: Usbekistan, Argentiina, Valgevene, Brasiilia, Lõuna-Aafrika, India, Mehhiko ja Venemaa. Isikuid, kes keelust üle astuvad, ootab 1500 USA dollari (1270 eurot) suurune rahatrahv.

Eile laupäeval lisandus Iisraelis 430 uut koroonaga nakatumist, aga reedel oli uute nakatumiste arv 1100.  Täna pühapäeval lisandus veel 515 uut nakatumist. Positiivsete testide hulk on 1,47 protsenti. Praegu on Iisraelis 6598 koroonahaiget, kellest raskes seisus 61.

Iisraeli terviseametnikud kahtlustavad, et nakatumiste arvu kasv on seotud välismaalt naasnud inimestega, kes on toonud kaasa uued tüved ja pole jäänud pärast naasmist karantiini. Iisraelis levib põhiliselt koroona Delta variant, mis avastati kõigepealt Indias ja mis nakkab kaks korda kergemini kui algne koroona.

Viimased uudised