Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Koroonaviirus on alles nüüd saanud sisse eriti suure hoo, kui maailmas tuleb iga päevaga juurde üle 100 000 uue nakatumise.

Telekanal CNN on avaldanud graafiku, millelt on näha, kuidas juuni alguses on uued nakatumised pööranud maailmas kiirele kasvule. Nakatumiste arv kasvab maailmas kiiresti ja lõppu pole näha. 3. juunil tuli päevaga juurde lausa 130 400 uut nakatumist.

Viirus käitub eri maades erinevalt. Mitmetes riikides, kus haigus oli algul väga agressiivne nagu Hiina, USA, Suurbritannia, Itaalia, Hispaania ja Prantsusmaa on hakanud uute nakatumiste arv vähenema. Samas Lõuna-Ameerikas, Lähis-Idas ja Aafrikas on pööranud nakatumiste arv kiirele kasvule.

Liibüas, Iraagis, Ugandas, Mosambiigis ja Haiitil kahekordistub nakatumiste arv iga nädalaga. Brasiliias, Indias, Tšiilis, Kolumbias ja Lõuna-Aafrikas kahekordistub nakatumiste arv iga kahe nädala tagant.

Kõige hullem on koroonaga praegu olukord Ameerikas, eriti Kesk- ja Lõuna-Ameerikas. Iga päevaga tuleb Ameerikas uusi nakatumisi juurde rohkem kui ülejäänud maailmas kokku.

Uusi nakatumisi on pärast piirangute leevendamist juurde tulnud Saksamaal, Lõuna-Koreas ja Hiinas, mis on pannud teadlased kartma koroona teist lainet. Kokku on maailmas tuvastatud 6,6 miljonit koroonaga nakatumist ja 391 000 koroonasurma.

Viimased uudised