Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Portugalis, kus ära on vaktsineeritud praktiliselt kõik täiskasvanud, kehtestatakse sellele vaatamata 1. detsembrist eriolukord, kuna nakatumiste arv kasvab väga kiiresti.

Portugali peaminister António Costa ütles, et riik siseneb väga suure ohuga perioodi. „Me oleme paremas seisus kui mõned teised Euroopa riigid, aga mitte nii heas seisus kui lootsime,” ütles Costa.

Seetõttu kehtestatakse järgmised meetmed:

  • Inimesed peavad end ise testima enne perekondlikke kokkusaamisi, eriti pühade perioodil
  • Inimesed peavad töötama kodus niipalju kui võimalik, et vähendada kontakte
  • 1. detsembrist tuleb riigis eriolukord

Uued meetmed tähendavad peaasjalikult järgmist:

  • Maskide kandmine on kohustuslik kõigis siseruumides
  • Koroonapassi (vaktsineerimine või negatiivne test) nõutakse söögikohtades, majutusasutustes, kultuuriüritustel ja spordisaalides
  • Kohustuslik testimine (kaasa arvatud vaktsineeritud) teatud kohtades – näiteks vanadekodudes, tervisekeskustes ning spordi- ja kultuuriüritustel ning diskoteekides ja baarides

Testima hakatakse ka inimesi, kes Portugali lendavad. Lennufirmasid ähvardavad trahvid, kui reisijatel pole kaasas kehtivat negatiivset koroonatesti, vahendab Portugal Resident.

Portugalis tuleb 2-9. jaanuarini 2022 kontaktidest hoidumise nädal, et ära hoida eelmise, 2021. aasta jaanuari koroonakatastroofi. Sel ajal on kodutöö kohustuslik, baarid ja diskod suletakse. Koolides algab õppetöö tavapärasest hiljem, 10. jaanuaril.

Peaminister Costa ütles, et 85-protsendiline vaktsineeritus (Portugali tase on praegu 87 protsenti) kogu elanikkonnast ei aidanud ära hoida pandeemiat. Sellega on vähenenud nakatumiste arv ja koos sellega ka haiglaravi vajadus ja surmade arv, tänu millele on Portugal praegu paremas seisus kui paljud teised Euroopa riigid, ütles Costa. Võrdluseks, Soomes on vaktsineeritus 72 protsenti ja Eestis 59 protsenti.

Peaminister ütles piiranguid põhjendades, et kõik soovivad ohutut pühadeaega.

 

Viimased uudised