Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsuse otsuse kohaselt langeb alates 1. juulist õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiis 25 protsenti, kinnitas Rahandusministeerium.

Samuti on kavas põhjalikum analüüs kütuseaktsiisi kohta, aga kütuseaktsiisi langetamise kohta pole otsust praeguseks tehtud.

Rahandusminister Martin Helme nõunik, maksuekspert Lasse Lehis ütles eelmisel nädalal Postimehele, et Eestil puudub alkoholiaktsiisi langetamise kogemus, mistõttu on tegu riskantse ettevõtmisega. Mis pärast aktsiiside alla tõmbamist saama hakkab, on Lehise sõnul keeruline, kui mitte võimatu prognoosida. Samas on Lehise sõnul selge, et senised järsud aktsiisitõusud on toonud kaasa niivõrd palju ebasoovitavaid tagajärgi, et kuidagi peab reageerima – lihtsalt leppida sellise piirikaubanduse mahuga ja jääda ootama, millal Läti oma aktsiise tõstab, ei ole ka tema arvates võimalik.

Valitsus jõudis eile Vihulas peetud riigieelarve strateegia aruteludel üksmeeleni, et viimastel aastatel enneolematult järsult tõusnud alkoholiaktsiisid peavad langema, vahendab Postimees.

Tallink Grupp kiidab valitsust selle otsuse tegemise eest. Kui Riigikogu seaduse omalt poolt vastu võtab, siis lubab Tallink langetada hindu koheselt alates 1. juulist, päeva esimese laeva väljumisest.

Viimased uudised