Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Itaalia koroonaviiruse kriisipiirkonnas peatatakse alates homsest esmaspäevast, 24. veebruarist valitsuse korraldusega arvete, maksude ja laenude tasumine.

Nii riigiettevõtetes kui erafirmades rakendatakse kaugtööd, mis tähendab kodus töötamist ilma, et sissetulek sellest väheneks. Väiksematele firmadele, kes kaugtööd ei suuda korraldada, on ette nähtud kompensatsioon, samuti füüsilisest isikust ettevõtjatele, vahendab Corriere della Sera.

Väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele pakutakse toetust valitsuse garantiifondist. Samu abinõusid kasutati pärast maavärinat mõned aastad tagasi.

Praegu pole võimalik veel täpselt hinnata viirusepuhangu mõju majandusele, aga kardetakse, et see viib majanduse langusse, kuna SKP balansseerib juba praegu nulli piiril. Praegu pole teada, kas eriolukord kestab mõned nädalad või mitu kuud.

Itaalias on oodata hulgaliselt koondamisi, kuna inimesed käivad väiksematest kohtadest tööle keskustesse, mis on suletud karantiini. Ametnikud ja koolide töötajad saadetakse palgalisele puhkusele.

Viimased uudised