Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ameerika naarits ehk mink. Pilt: Vikipeedia

Hollandis on nakatunud koroonaga minkide ehk Ameerika naaritsate kasvanduse loomad ja neilt on omakorda nakkuse saanud mitu talitajat.

Hollandi maamajanduse minister Carola Schouten teatas olukorrast esmaspäeval riigi parlamendile. Praegu peetakse Hollandis väikseks ohtu, et viirus levib naaritsakasvandustest mujale välja, vahendab Reuters.

Üks minkidelt inimestele nakatumise juhtum tuvastati eelmisel nädalal ja teine käesoleval nädalal. Nakatumise ajal ei teatud, et mingid on nakatunud koroonaga. Seetõttu ei osanud töötajad kasutada kaitsevahendeid.

Hollandi lõunaosas Eindhovenis tuvastati minkide nakatumine koroonaga 26. aprillil. 7. mail tuvastati nakatumised veel kahes mingifarmis. Uuringutest tuli välja, et lisaks loomadele oli viirust loomapuuride tolmu sees. Väljaspool puure viirust ei leitud.

Hollandi väljaanne De Telegraaf edastas eelmisel nädalal, et loomadel koroonaviiruse sümptomeid ei olnud. Teadlased pole veel sajaprotsendiliselt veendunud, et inimesed said viiruse loomadelt, aga seda peetakse väga tõenäoliseks. Töötajatelt leitud viiruse geneetiline kood oli sarnane sellega, mis leiti loomadelt.

Nüüd võetakse Hollandi loomafarmid ette ja hakatakse seal läbi viima sunniviisilisi testimisi. Enne olid testimised vabatahtlikud.

Hollandi väljaanne NRC edastas, et nüüd hakatakse uurima, kas mingifarmide vahel on viirust levitanud kassid. Kolmel mingifarmi piirkonnas elanud kassil on tuvastatud koroonaviirus. Nüüd tahetakse, et kasse hoitaks kinni, aga see pole eriti lihtne.

Hollandis on palju naaritsafarme, aga nende tegevus tahetakse lõpetada 2024. aastal. Hollandis on tuvastatud 45 445 koroonaga nakatumist ja 5830 koroonasurma.

Viimased uudised