Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Koroonasurm tuvastati täna neljapäeval 14. jaanuaril Pekingit ümbritsevas Hebei maakonnas, kus mitmetes linnades on kehtestatud karantiin. Hiinas tuvastati täna kokku 138 nakatumist, mis on suur hüpe võrreldes eilse 115 nakatumisega. See on suurim hüpe nakatumistes alates eelmise aasta 4. märtsist.

Hiina on viimastel nädalatel olnud hädas uute koroonajuhtudega. Vaatamata karmidele meetmetele, testimistele ja vaktsineerimistele on nakatumiste arv tõusuteel, vahendab Daily Mail.

Hiina kirdeosas asuvas Heilongjiangi maakonnas nakatumiste arv koguni kolmekordistus, mis seab kahtluse alla Hiina kuukalendri uue aasta tähistamise 12. veebruaril.

Uutest nakatumistest 124 olid kohalikud nakatumised, neist omakorda 81 olid Hebei maakonnas ja 43 Heilongjiangi maakonnas.

Heilongjiangi maakonnas elab kokku üle 37 miljoni elaniku ja seal kuulutati kolmapäeval koroona tõttu välja eriolukord. Elanikel on keelatud kodumaakonnast lahkuda, kui just pole hädavajadust. Hebei maakonnas on alanud inimeste masstestimine.

Hebei maakonnast on saanud Hiina uus koroona epitsenter. Kuigi nakatumiste arv on väga väike võrreldes eelmise aastaga, sulges Hiina valitsus 28 miljonit inimest karmi kodudesse karantiini.

Hiinas ei loeta nakatumiste hulka juhtumeid, millega ei kaasne haigusnähtusid, nende arv kasvas täna 78 peale võrreldes eilse 38-ga.

Kokku on Hiina mandriosas ametlikult tuvastatud 87 844 koroonaga nakatumist, registreeritud on 4635 koroonasurma.

Kommentaarid

Viimased uudised