Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Xinhua

USA välisministeerium on juurde pääsenud Hiina salajastele sõjaväelistele dokumentidele, mis näitavad, et riik valmistus juba 6 aastat tagasi kolmandaks ilmasõjaks, seda bioloogiliste relvade abil ja üks neist oli koroonaviirus.

Hiina on pidanud koroonaviirust perspektiivseks biorelvaks juba alates 2015. aastast. Hiina teadlased tegelesid viiruse muundamisega viisil, mida varem pole kunagi proovitud. See on USA ametivõimude hinnangul suur ohumärk, vahendab The Australian.

Dokument, millele USA välisministeerium ligi pääses väidab, et biorelva abil on võidu saavutamine realistlik, kuna see lööb rivist välja vastase tervishoiusüsteemi.

Värske info valguses on üsna realistlik, et Hiina laboris, kust koroona välja pääses tegeleti biorelva tootmisega ja uus koroonaviirus ongi see biorelv.

Dokumendist tuleb välja, et Hiina sõjaväe spetsialistid ja terviseametnikud muundasid viiruseid viisil, mida kunagi varem pole veel proovitud. See seab omakorda uude valgusse Hiina kompartei juhi Xi Jinpingi tegevuse ja kavatsused.

Dokumendis on väidetud, et kolmas ilmasõda toimub biorelva abil, erinevalt esimesest ja teisest ilmasõjast, kus kasutati vastavalt keemia- ja tuumarelva. Teise ilmasõja lõpetasid kaks Jaapanile heidetud tuumapommi. Biorelv on võtmeteguriks kolmandas ilmasõjas.

Dokumendis on välja toodud tingimused, kuidas biorelva käivitada, et see tekitaks maksimaalset kahju. Rünnakuid ei tohi läbi viia keset päeva, kuna päiksevalgus tapab viiruse osakesi, vihm ja lumi aga takistavad nakkuse levikut.

Nakkust tuleb dokumendi järgi levitada hämaras või pilvise ilmaga, et aerosoolid võimalikult kaugemale leviksid. Biorelva rünnak põhjustab vastase leeris massilist haigestumist, mis lööb rivist välja meditsiinisüsteemi.

Hiinas töötati uut biorelva – kiiresti levivaid ja kergesti nakkavaid viiruseid – välja Wuhani viroloogia instituudis, kust ka koroona teadaolevalt valla pääses.

Käesoleval nädalal kritiseeris Hiinat teravalt Brasiilia president Jair Bolsonaro, märkides, et COVID on Hiinas loodud selleks, et alustada keemiasõda. Bolsonaro ütles, et maailmas on vaid üks riik, mille majandus on pandeemia ajal kiiresti kasvanud, aga ta ei öelnud välja selle riigi nime.

Hiina oli eelmisel, 2020. aastal maailmas ainus suurriik, mille majandus kasvas. Maailma Terviseorganisatsioon WHO pole välistanud ühtegi võimalust, kust koroona alguse sai. See tähendab, et on täiesti reaalne, et see on biorelv, mis pääses valla Hiina sõjalisest laborist ja mille eesmärk on maailma vallutada.

Viimased uudised