Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Hiina riiklik ravimifirma Sinopharm on saanud valmis koroonavaktsiini, mille kohta on ilmunud artikkel teadusajakirjas Lancet ja mis annab koroona vastu immuunsuse.

Tegemist on maailmas esimese töötava koroonavaktsiiniga, mida teadlased peavad ohutuks. Vaktsiini on proovitud 600 terve täiskasvanu peal, vahendab Daily Mail.

Mitte kellelgi katseisikutest ei esinenud kõrvalnähtusid, välja arvatud paistetus süstimise kohas, mis on vaktsiinide puhul tavaline. Kõigil katseisikutel tekkisid peale vaktsineerimist SARS-CoV-2 vastu antikehad, aga üle 60-aastastel läks rohkem aega.

Sinopharmil on väljatöötamise viimases faasis koguni kaks koroonavaktsiini ja firma on sellega maailmas esirinnas.

Koroonapandeemia lõpetamiseks on vaja vaktsiini, kuna see kindlustab, et inimene enam ei nakatu. Kuni töötavat vaktsiini pole, tuleb järgida ohutusnõudeid.

Hiina vaktsiin on inaktiveeritud ehk surmatud vaktsiin, millega inimene saab antikehad viiruse vastu, aga ei nakatu. Selliseid vaktsiine kasutatakse ka gripi, leetrite ja marutaudi vastu. Inaktiveeritud vaktsiinid on vähem tõhusad kui elus vaktsiinid ja neid tuleb teha mitu korda.

Kommentaarid

Viimased uudised