Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Iirimaa andmekaitse asutus DPC on otsustanud keelata Facebookil koguda Euroopas kasutajate andmeid ja neid USA-sse saata. Facebook ähvardas selle peale Euroopast lahkuda, mistõttu ohus on 410 miljoni Facebooki ja Instagrami kasutaja kontod.

Euroopa Liit kaitseb hoolikalt inimeste isikuandmeid. Seetõttu on liidu ametkonnad väga karmid suurte rahvusvaheliste etevõtetega, mis tahavad koguda kõikvõimalikke andmeid, vahendab Vice.

Facebook ähvardas aga Euroopast üldse lahkuda, kui ettevõttele hakatakse ettekirjutusi tegema. Olukord pingestus pärast seda, kui suvel kaotas kehtivuse USA ja Euroopa andmete edastamise lepe Privacy Shield. See juhtus põhjusel, et Euroopa ametkonnad polnud kindlad, et USA firmad Euroopa kodanike privaatsust austavad.

Pärast seda andis Iirimaa andmekaitse asutus DPC välja määruse, millega keeletakse Facebookil andmete edastus Euroopast Ameerikasse. Trahv keelu rikkumise eest on 3 miljardit eurot.

Facebook on pahane, sest firma teenus põhineb suunatud reklaamil, milleks kasutatakse kasutajate isikuandmeid. Ilma võimaluseta kasutajate andmeid kasutada peab ettevõte tegevusmudelit muutma.

Facebook on seisukohal, et firmal ei jää midagi muud üle kui Euroopast lahkuda, kui määrus jõusse jääb. See tähendab 410 miljoni Facebooki ja Instagrami kasutaja konto sulgemist Euroopas.

Kommentaarid

Viimased uudised