Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Briti peaminister Boris Johnson teatab täna neljapäeval, 7. juulil oma ametist tagasi astumisest, edastasid Briti meediaväljaanded.

Põhjuseks on asjaolu, et enamus Briti valitsuse liikmeid on teatanud ameti maha panemisest ja ametist lahkunud ministrid nõuavad Johnsoni tagasi astumist.

Johnson otsustas ameti maha panna pärast seda, kui alles teisipäeval uueks rahandusministriks nimetatud Nadhim Zahawi teatas samuti lahkumisest, vahendab Daily Mail.

Koos Zahawiga lahkub ka haridusminister Michelle Donelan, kes asus ametisse samuti alles teisipäeval.

Vaatamata tagasi astumisele loodab Johnson siiski peaministri kohuseid täita kuni oktoobrikuuni, mil valitakse uus konservatiivide erakonna juht. Praegu pole veel teada, kas konservatiivid sellega lepivad.

Täna teadusministri kohalt lahkunud George Freeman ütles, et peaminister peaks loobuma ametist, vabandama kuninganna ees ning tegema ettepaneku asjaajamis-peaministri määramiseks, et valitsus saaks oma tööd jätkata. Edasi peavad konservatiivid valima uue juhi, et korvata erakonnale tekitatud kahju.

Ühe endise ministri sõnul tuleb Johnsonist vabaneda nii kiiresti kui võimalik.

Peaministri pressiesindaja andis teada, et Johnson esineb täna avaldusega.

Zahawi teatas sotsiaalmeedias: Peaminister: see ei ole jätkusuutlik ja läheb ainult hullemaks: teile, konservatiivide erakonnale ja mis kõige tähtsam – kogu riigile. Peate tegema õige asja ja minema kohe.

Viimased uudised