Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tõrva vallavalitsus kuulutas välja ehitushanke tänavavalgustuse rekonstrueerimistööde teostamiseks Tõrva vallas.

Tööde raames asendatakse olemasolevad amortiseerunud lambid tänapäevaste energiasäästlike LED valgustitega, rajatakse uued valgustuspunktid tänavavalgustuse ühtlustamiseks, rekonstrueeritakse kõik elektritoite- ja automaatjuhtimise kilbid ning luuakse valgustuse automaatjuhtimise süsteem. Kokku saavad uue LED lambi 629 valgustuspunkti Tõrva valla erinevates piirkondades.

Ehitustööde eeldatavaks maksumuseks on ilma käibemaksuta 450 000 eurot, kuid kogu projekti maksumus ulatub üle 860 000 euro.  Keskkonnainvesteeringute Keskus katab kogu projektist üle 560 000 euro Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist  ning ülejäänud summa lisab juurde Tõrva vald. Ehitustöödega on plaanis alustada sel sügisel ja planeeritav lõpptähtaeg on 2021. aasta kevad-suvi.

Tõrva vallavanema Maido Ruusmanni sõnul on praegune tänavavalgustussüsteem mitmel pool vallas ajale jalgu jäänud ning vajab uuendamist. „Paigaldatavad LED lambid võimaldavad säästa energiat ning seeläbi hoida kokku märkimisväärse summa valla eelarvest,“ kommenteeris Ruusmann. „Samuti paraneb valgustuse kvaliteet terves vallas, mis suurendab elanike turvatunnet.“

Kas osaliselt või täielikult saavad paigaldatakse uued valgustid järgnevatesse Tõrva valla asulastesse: Tõrva linn, Pikasilla, Taagepera, Ala, Patküla, Karjatnurme, Jõgeveste, Hummuli ja Linna küla.

Kommentaarid

Viimased uudised