Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Võru linna allasutuses kultuurimajas Kannel kandis raamatpidaja ühele petisele 60 000 eurot asutuse raha, kirjutab Lõunaleht.

Raha saaja puhul oli tegemist raamatupidaja türklasest austajaga, eraisikuga, kellest naine oli nii sisse võetud, et kandis talle asutuse raha. Naine kandis raha kolmes osas, iga kord 20 000 eurot. Naine tahtis veel neljandatki korda 20 000 eurot kanda, aga pank võttis ühendust linna esindajaga ja küsis, kas see on ikka õige asi, et ühele türklasele muudkui raha kantakse.

Võru linna esindajad on üritanud asja kinni mätsida ja väidavad, et midagi eriti ei juhtunudki. Korruptsiooni eest varem karistatud abilinnapea Sixten Sild ütles, et raamatupidaja puhul on tegu ausa inimesega. Raamatupidaja karistus piirdus sellega, et temaga tööleping lõpetati.

„Eks ta võttis, kust oli kiiresti laenu võtta, ja maksis kiiresti tagasi,” kommenteeris Sild raamatupidaja tegevust, „tema oli tegelikult see, kes pügada sai. Õnnetu üksildane naine jäi uskuma armastuskirju, mis talle saadeti. Vara on hakkama pandud, kaks aastat enne pensioni leida uut tööd…”

Imelik on ka see, et kuigi raha pandi kõrvale eelmisel aastal, siis vallandati töötaja alles kuu aega tagasi, kui asja kohta info liikuma läks. Töötaja oli raha kultuurimajale tagasi maksnud.

Kommentaarid

Viimased uudised