Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Võru linnapea Anti Allas on asunud sotsiaalmeedias mustama oma poliitilisi konkurente väidetega, et nad on kurjad. Samas on Allas olnud aastaid see, kes on oma konkurente pättideks sõimanud.

Enne Võrus võimule saamist, kui Allas oli veel Võru maavalitsuse arenguosakonna juhataja, seisis ta koos sotside toonase peasekretäri Kalvi Kõvaga Võru kesklinnas, peatas inimesi, pakkus kommi ja rääkis, kuidas poliitilised konkurendid on pätid.

„Võrus on pätid võimul. Meie lööme pätid võimult minema,” korrutas Allas.

Kõik kordus eelmistel valimistel. Siis ei saanud Allas enam rõhuda pättide võimult minemalöömisele, kuna ta ise oli võimul. Ta võttis kasutusele uue taktika: rääkis, et aitab pätid võimult eemal hoida.

Inimesed lausa imestasid, kui suur libedik on Allas. Nimelt rääkis ta oma poliitiliste konkurentidega kohtudes, kui toredad nad on. Paljud lasidki end sellest pimestada ja jäid seda juttu uskuma. Seljataga ja nö rahvaga kohtudes kirus Allas neid edasi ja sõimas jätkuvalt pättideks.

Praeguseks on Allas võimul olnud juba 8 aastat ja selle ajaga on Võrust saanud üks korrumpeerunumaid linnavalitsusi Eestis. Rahvakeeli öelduna on võimul pätid. On loomulik ja vajalik, et poliitilised konkurendid sellele tähelepanu juhivad. Allas aga nimetab seda „kurjuseks”.

Selle peale pole öelda muud, kui vanakuri ise süüdistab teisi kurjuses. Allas peaks enne peeglisse vaatama, kui hakkab kedagi teist kurjuses süüdistama.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised