Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Üleskutse drooniostuks raha kogumiseks sotsiaalmeedias. Kuvatõmmis

Venemaal Eesti-lähedases Pihkvas on kujunenud omamoodi lugu seoses drooniostuga. Nimelt koguti esialgu raha droonide ostmiseks. Nüüd aga kogutakse raha advokaadi palkamiseks mehele, kes sõitis droonide järgi ja piiri peal kinni võeti.

Eesti võimud pidasid Eestist droonide toomist välisriigi agressiooniakti toetamiseks, mille eest ähvardab meest nüüd kuni 5-aastane vanglakaristus. Mees peeti piiril kinni, praegu on ta Tallinnas vahi all.

Teade raha kogumiseks droonide ostmiseks ilmus sotsiaalmeedias 29. aprillil. Seal oli kirjas, kuidas 76. õhudessantrünnakdiviisi Pihkva toetusrühm kogub raha Vene sõjaväelastele droonide jaoks. Üleskutses oli märgitud, et seda tehakse dessantväelaste elude säästmiseks, kuna droonide abil on võimalik vastase liikumist jälgida.

Nüüd kirjutab opositsiooniline väljaanne Pskovskaja Gubernija, kuidas kogutakse raha droonide järel käinud mehele advokaadi palkamiseks.

Mehe nimi on Vladimir Šilov ja tema oligi sotsiaalmeedia kaudu raha kogumise algataja. Ta on venelane, aga Eesti kodanik.

Mehe lähedane sõbranna Oksana Naprjaglo aga kogub nüüd sotsiaalmeedia kaudu raha mehele advokaadi palkamiseks.

Viimased uudised