Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eile, 6. aprillil kell 16.19 said päästjad väljakutse Võru maakonda Võru valda Kasaritsa külla, kus oli süttinud kulu ja majapidamise abihooned.

Sündmuskohale sõitsid Võru, Mõniste ja Põlva komando kutselised päästjad ning Rõuge vabatahtlikud päästjad. Kokku põles umbes 1 hektar kulu ja metsaalust ja tulekahju tagajärjel hävisid ka puukuur ja kelder. Tulekahju likvideeriti kell 18.25.

Tulekahjus sai raskelt kannatada vanem liikumispuudega naisterahvas, kes kasutas liikumiseks tugiraami. Naine sai üle keha põletushaavu ja osaliselt põlesid ära ka tema riided. Kiirabi viis naise Tartu Ülikooli kliinikumi, kus ta eile õhtul suri. Tulekahju tekkepõhjus selgitatakse välja menetluse käigus.

Eilse päeva jooksul said päästjad hulgaliselt väljakutseid metsa- ja maastikupõlengutele ja lõkete juurde, kus ei olnud täidetud tuleohutusnõuded. Päästeamet juhib tähelepanu, et lõket tehes, grillides või suitsetades tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, sest ka väike eksimus looduses lahtise tule kasutamisel võib kaasa tuua rängad tagajärjed. Samuti tuletab Päästeamet meelde, et kulupõletamine on aastaringselt keelatud.

Lõkketegemise ja grillimise ohutusnõudeid saab küsida päästeala infotelefonilt 1524 või vaadata www.kodutuleohutuks.ee.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lae alla [280.69 KB]

Viimased uudised