Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Kuperjanovi jalaväepataljoni sõdurid lasevad sel nädalal Sirgala harjutusväljal toimuvatel lahinglaskmistel sihtmärke nii valgel kui pimedal ajal.

Jalaväe nooremallohvitseride erialakursuse raames toimuvatel lahinglaskmistel osaleb ligi 70 sõdurit. Põhiülesandena peavad võitlejad sooritama jao frontaalrünnaku nii valges kui pimedas. Lisaks käsitulirelvadele kasutatakse kuulipildujaid MG-3 ning tankitõrjegranaadiheitjaid Carl Gustav.

„On hea meel näha, et eelnevatel kursustel läbitud teemad on hästi omandatud ning sõdurid kasutavad neid teadmisi ka praktikas. Mõned detailid vajavad veel lihvimist, kuid sellega tegeleme juba teenistuse järgmises etapis – allüksusekursusel ,“ ütles laskmiste läbiviija leitnant Mait Rembel.

Jao frontaalrünnakule lisaks treenivad sõdurid lasketäpsust üksikute sihtmärkide tabamisel kuulipildujast ning tankitõrjegranaadiheitjast ja läbivad patrulliõppe. Sirgalast naasevad kuperjanovlased tagasi Taara linnakusse homme.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid.

Rohkem pilte: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59130

Kommentaarid

Viimased uudised