Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Jaanuari alguses Kuperjanovi jalaväepataljonis ajateenistust alustanud sõdureid proovile pannud külm ja lumine talv ei sega sõduri baasoskuste omandamist.

Talvise kutsega ajateenistusse võetud sõdurid läbivad uuendatud baaskursust esmakordselt. Seitsme nädala pikkusest õppetsüklist on tänaseks läbi kolm ja pool nädalat ehk täpselt pool.

„Oleme trotsinud külma ilma ja paksu lund ning hetkel on kõik läinud plaanipäraselt – sõdurid on rivis ja täidavad ka talvistes tingimustes edukalt neile määratud ülesandeid,“ ütles kursuse läbiviija veebel Hanori Perlov hinnates värskete kuperjanovlaste motivatsiooni heaks.

Tänaseks on sõdurid läbinud relvaõppe, sooritanud esimesed laskeharjutused, omandanud põhilised teadmised topograafias ning selja taga on ka esimene välilaager. Ees ootab meditsiiniõpe ning järgmised välilaagrid, kus teooriatundides omandatud teadmisi praktikas hinnatakse.

Pärast sõduri baaskursuse lõppu jätkub talvise kutsega teenistusse kutsutud sõdurite kokku 11 kuu pikkune ajateenistus kas nooremallohvitseride- või autojuhikursusel.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid.

Rohkem pilte: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59206

Kommentaarid

Viimased uudised