Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laatre

Valgamaa Laatre külakeskuse serval asuv viiekordne tondiloss muutus teisipäeval eestlaste ja ameeriklaste jõukatsumise tallermaaks, kui Kuperjanovi pataljoni ajateenijatel tuli linnalahingus hoone pahalastest puhastada.

Teisipäeva lõunatunnil seadis end mahajäetud hoonesse sisse Ameerika langevarjurite rühm, kellest hoonet rünnanud eestlastel tuli jagu saada ning maja puhastada.

Kui teisipäevases lahingus oli liitlasüksuse ülesandeks teha vastutegevust, siis „vaenlaseks” olemine pole ameeriklaste pärisosa sellel õppusel. „Erinevate päevade jooksul see muutub ja teeme harjutusi ka kus nad võitlevad koos meiega külg-külje kõrval,” ütles leitnant Karl-Erik Kirschbaum.

Laatre lahing oli osa eelmisel nädalal alanud Kuperjanovi pataljoni nooremallohvitseride jalaväe eriala kursuse välilaagrist, millest lisaks ajateenijatele võtavad osa ka kaitseväe ühendatud õppeasutuse kadetid, 40 USA kaitseväelast ning 15 politsei- ja piirivalveameti ametnikku. Kokku osaleb neljapäeval lõppevas laagris ligi 200 inimest.

Vaata pilte ja videolugu Laatrest.

Arved Breidaks

Viimased uudised