Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: kaitsevägi

Ligi 700 Kuperjanovi jalaväepataljoni võitlejat osaleb sel nädalal kaitseväe keskpolügoonil toimuval õppusel Kuldlabidas, mille peamine eesmärk on harjutada kaitsepositsioonide rajamist ning kaitselahingute pidamist soomustehnikat kasutava vastase vastu.

„Õppus Kuldlabidas on sõdurite väljaõppes oluline verstapost – käimasoleva väljaõppetsükli jooksul on see esimene kord, kui kõik pataljoni osad on esmakordselt koos lahinguväljal tegutsemas. Raskuspunkt on koostöö pioneeriüksustega ning võitlus kindlustatud positsioonil soomusüksuse vastu,“ ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Toomas Tõniste.

Õppus Kuldlabidas on osa Kuperjanovi jalaväepataljoni allüksusekursusest, kus jalaväe- ja erialarühmad harjutavad eeskätt kaitsvaid tegevusi kompanii raamistikus. Lisaks maaväe elementidele on õppusele kaasatud ka Ameerika Ühendriikide kopterid UH-60 Black Hawk, mis toetavad jalaväelasi õhutranspordiga vasturünnakute sooritamisel. Vastase rollis on õppusel liitlaste lahingugruppi kuuluvad Briti soomus- ja mehhaniseeritud üksused ning Kalevi jalaväepataljoni ajateenijad soomukitel Sisu XA-188.

Rühma- ja kompanii osakursused on osa Kuperjanovi jalaväepataljoni allüksusekursusest, mis kulmineerub 2-14. maini Lõuna-Eestis ja Põhja-Lätis toimuva suurõppusega Siil 2018.

Fotod kaitseväe veebis: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58611.

Videot vaata allpool.

Viimased uudised