Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe foto

Kuperjanovi jalaväepataljoni tulevased nooremallohvitserid harjutasid sel nädalal kindlustatud positsioonide ründamist.

Jalaväe nooremallohvitseride erialakursuse raames harjutasid sõdurid kaevikuliinis kindlustanud vastase ründamist. „Jalaväelase jaoks on tegemist ühe peamise oskusega, mida päris sõjaolukorras tuleb kindlasti ette. Selleks peamegi harjutama võimalikult reaalsetes tingimustes,“ ütles üks harjutuse läbiviijatest nooremleitnant Urmo Utsal.

Tingliku vastase hävitamiseks pidid tulevased nooremallohvitserid läbima traattõkke ning puhastama kaevikud käsitulirelvade tule ja granaatidega. Olukorra tõsielulisemaks muutmiseks kasutasid vastased enda toetuseks ka imiteeritud takistusi kaevikuliini sees. Nooremleitnant Utsali sõnul võis sõdurite tegevusega igati rahule jääda: „Ülesanne täideti heal tasemel ning oli näha, et võitlejad said hakkama nii sõduri kui jaoülema rolli täitmisega.“

Jalaväe nooremallohvitseride kursuse käigus omandatakse teadmisi nii jalaväejao kui –rühma taktikast, sooritatakse erinevaid laskmisi nii kuulipildujast kui tanktõrje granaadiheitjast ning läbitakse meditsiiniõpe. Kursus kestab Kuperjanovi jalaväepataljonis kuni detsembri lõpuni ning selle läbimisel omistatakse õppuritele nooremseersandi auaste.

Rohkem pilte: https://pildid.mil.ee/index.php?/category/59025

Kaitseväe pilt.

Kommentaarid

Viimased uudised