Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna lõpetasid sõduri baaskursuse ligi 450 sel sügisel teenistust alustanud Kuperjanovi jalaväepataljoni ja logistikapataljoni ajateenijat.

Ligi 360 Kuperjanovi jalaväepataljoni ning ligi 80 toetuse väejuhatuse logistikapataljoni ajateenijat andsid vastavalt Võrus ja Ämaris toimunud kursuse lõpurivistustel sõdurivande, millega kinnitasid truudust Eesti Vabariigile.

„Teie individuaalsete oskuste omandamine on jõudnud lõpusirgele. Edasi peame saama tugevaks meeskonnaks, tugevaks reservüksuseks ja saavutama valmiduse kaitsta meie riiki, rahvast, kultuuri ja meie lähedasi,” ütles logistikapataljoni ülem kolonelleitnant Argo Reidla Ämaris pataljoni rivistusel peetud kõnes.

Sügisel alanud kursuse lõpetamise eelduseks oli sõduri baaskursuse lõpurännaku läbimine, kus pandi proovile võitlejate sõdurioskused ja vastupidavus. Täna Võrus Taara linnakus ja Ämaris toimunud kursuse lõpurivistusi olid jälgima kutsutud ka ajateenijate lähedased, kellel oli pärast tseremoonia lõppu võimalik tutvuda pataljoni elu- ja õppetingimustega.

Sõduri baaskursus on ajateenistuse esimene etapp, mille vältel omandavad ajateenijad esmased sõduri põhiteadmised ja -oskused. Sõdurid õpivad tundma relvastust, orienteeruma maastikul, tegutsema väliharjutustel ja omandavad esmaabivõtteid, teadmisi kaitseväelisest käitumisest ning kaitseväeteenistust reguleerivatest õigusaktidest. Täna kursuse lõpetanud ajateenijad määratakse pärast lühikest puhkust allüksuste koosseisu kus nad jätkavad erialast väljaõpet.

Lisapilte Kuperjanovi pataljoni vande andmiselt: http://pildid.mil.ee/index.php?/category/58455.

Viimased uudised