Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuperjanovi

Sadadele kiilaks aetud peaga noormeestele ning ka vähestele neiudele algas esmaspäeval 11 kuud kestev teenistus Eesti kaitseväes.

Kuperjanovi pataljon võtab nädala kahel esimesel päeval vastu umbes 430 kutsealust, nende seas kaheksa neidu.

„Nendest tulevad tulevased ülemad allüksustele – jaoülemad, rühmaülemad – ja erialaspetsialistid, näiteks autojuhid, sidemehed, parameedikud ehk siis erialad, mis nõuavad pikemat väljaõpet,” ütles Kuperjanovi pataljoni ülem, kolonelleitnant Hando Tõevere Lõunaeestlasele.

Juba aastaid viiakse Kuperjanovi pataljoni saabuvate kutsealuste seas kõigepealt läbi narkokontroll ning teisiti polnud see ka tänavu. Sealjuures antakse noortele võimalus ise puhtsüdamlikult üles tunnistada, kui nad on viimasel ajal meelemürke tarvitanud.

Kellel kontroll selja taga, täitsid vajaliku ankeedi ning suundusid lõunale, et seejärel läbida arstlik ülevaatus, jagamine allüksustesse ning saada kätte varustus ja kasarmukoht.

Kokku võetakse 4.-6. juulini Eestis kaitseväkke aega teenima ligi 1800 noort.

Nende väljaõpe algab sõduri baaskursusega, kus esimese kümne nädala jooksul omandavad noored üksikvõitleja põhiteadmised ja -oskused ning saavutavad teenistuse jätkamiseks vajaliku füüsilise vormi. Sõdurid õpivad tundma relvastust, orienteeruma maastikul, tegutsema väliharjutustel ning omandavad esmaabivõtteid, teadmisi kaitseväelisest käitumisest ning kaitseväeteenistust reguleerivatest õigusaktidest.

Sõduri baaskursus lõpeb teoreetilisest ja praktilisest osast koosneva sõdurieksamiga, mille edukalt läbinutele antakse rinnamärk. Kursuse järel asub ajateenija omandama sõjaväelist eriala või koolitatakse temast nooremallohvitseride kursusel allüksuse juht.

Arved Breidaks

Viimased uudised