Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Tallinn Design House

Tallinn Design House avas 28. juulil Värskas Setomaa muuseumis fotonäituse „Kummardus“. Setomaa ja Lõuna-Eesti märgilistes paikades üles võetud fotolugu räägib Eesti disaini juurtest ja selle sidemetest pärandkultuuriga.

Sõna kummardus sümboliseerib tänuavaldust olemasoleva eest ning läbi pildijutustuse tutvustakse Eesti disaini juuri. „Kummardus“ näituse avamisel jagasid külalistega fotoloo telgitaguseid produtsent Anu Lõhmus ja loovjuht Piret Puppart. „Igati märgiline on avada esimene „Kummardus“ näitus Eestis Värska talumuuseumi hoovil ja Seto Tsäimajas. Ka esimene pildistamissessioon toimus just Setomaal, Eesti ühes eriilmelisemas ja inspireerivamas piirkonnas,“ sõnas Tallinn Design House’i juhataja ja „Kummardus“ projekti produtsent Anu Lõhmus.

Avatud fotonäitusel saab kaasa elada Eesti disainerite inspiratsiooniallikatele Seto kultuuripärandist ja maalilisele loodusele Taevaskojast Meremäeni. Fotonäitusel on Eesti disaineritest esindatud Studio Augusti, Eve Hansoni, Lilli Jahilo, Marit Ilisoni, Samelini, Adricorn Artefactsi, Stella Soomlaisi, Tanel Veenre, Claudia Lepiku ja Sigrid Kuuse looming.

Tutvu „Kummardus“ projektiga lähemalt SIIN.

Viimased uudised