Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kõrgharidusega või kõrgharidust nõudval ametikohal töötava kultuurivaldkonna töötaja brutotöötasu alammäär tõuseb tuleval aastal esmakordselt üle tuhande euro piiri 1150 euroni ehk 22,5 protsenti.

„Oleme pidanud oluliseks investeerida raha eelkõige inimestesse, kelle igapäevatöö on seotud kultuuri loomise või elamuste pakkumisega. Kolme aastaga oleme suutnud tõsta miinimumpalga 731 eurolt 1150 euroni ehk 419 euro võrra. Samas tempos jätkates saavutame kokkulepitud ajaks kultuuritöötajate miinimumpalga eesmärgi,” ütles kultuuriminister Indrek Saar.

Kultuuriministeeriumi ettepaneku järgi suurendatakse 7,5 protsenti ka nende kultuurivaldkonnas töötavate inimeste palgafondi, kes on tugipersonal või kõrgharidusega kultuuritöötajad, kelle sissetulekud ületavad brutotöötasu alammäära.

„Palgafondi märkimisväärne tõus võimaldab tõsta ka nende palkasid, kelle töötasu on täna üle brutotasu alammäära ning premeerida tublimaid. See, kuidas lisanduvate palgafondi vahendite jaotus igas kultuuriasutuses toimub, on nende juhtide otsustada,” lisas Saar.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised