Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kultuuriminister Tiit Terik on täna ja homme, 6. ja 7. jaanuaril visiidil Setomaal, et külastada kohalikke kultuuriasutusi ning kohtuda valdkonna oluliste eestvedajatega. Samuti osaleb minister talsipühade ehk Setomaa jõulude tähistamisüritusel.

„Peame hindama ja väärtustama enda kultuurimälu. Üheks meie kultuurimälu tugisambaks on inimesed, kes hoiavad paikkondlikke tavasid ja keelelisi eripärasid, neid elavalt kasutavad ning põlvest põlve edasi kannavad,“ rääkis kultuuriminister Tiit Terik. „Setomaa on üks seitsmest pärimuslikust kultuuripiirkonnast, mille vaimse kultuuripärandi säilimist, püsimist ja sealse kogukonna tegevust riik toetab. Kindlasti on oluline ka edaspidi kultuuriruumide eripärasid väärtustada ning neid aktiivselt toetada,“ lisas minister.

Täna kohtub minister ülemsootska, Setomaa Kultuurikeskuse juhataja Jane Vabarnaga ning Setomaa Liidu ja Setomaa Muuseumide esindajatega. Ühtlasi osaleb minister Eesti Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupi tänuõhtul.

Homme külastab minister Värska Lasteaia setokeelset rühma ning Värska Külastuskeskust, et kohtuda Setomaa Vallaraamatukogu, Seto Käsitüü Kogo, Seto Instituudi ning Setomaa valla esindajatega. Samuti külastatakse Värska Tervisespordikeaskust, Treski Küüni ning Obinitsa muuseumit. Seto Seltsimajas kohtub minister Setu Kultuuri Fondi esindajaga ning Ida-Euroopa regiooni põlisrahvaste esindajaga UNESCO rahvusvahelise põliskeelte kümnendi 2022–2032 juhtgrupis.

Viimased uudised