Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

EAS palkas ettevõtja Kuldar Leisi avastama Põlva, Võru ja Valga maakonna perspektiivikaid mikro- ja väikeettevõtteid, et need siis kiiremale kasvule aidata.

„Mulle läheb Kagu-Eesti ettevõtluse käekäik väga korda, kuna olen siit piirkonnast pärit ja ligi 25 aastat ettevõtlusega tegelenud,” sõnas Kuldar Leis.

Kagu-Eestis võiks Leisi sõnul eelkõige arendada tootmist ja tehnoloogilisi idufirmasid. „Neid võib välja mõelda ja arendada Tallinnas, aga sama edukalt ka Kagu-Eesti metsade vahel,” lausus ta.

„Selle töö kaudu tahaksin eelkõige toetada neid ettevõtteid, kel on laienemise ambitsioone oma piirkonnast tervele Eestile või ekspordi suunas. Arenguvalmis Kagu-Eesti ettevõtjad võiksid loomulikult ka ise initsiatiivi üles näidata ja minuga ühendust võtta,” lisas Leis.

Koostöö valdkonnas peab Leis heaks näiteks Võrumaal asuvat puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskust Tsenter, kus puidu- ja mööblifirmad saavad sõltumata ettevõtte asukohast tootearendusega tegeleda.

Kuldar Leis on endine Hoiupanga regioonijuht, juhtinud Ösel Foodsi ja Premia Foodsi ning seotud praegu kümnekonna ettevõttega. Lisaks töötab ta Tartu Ülikooli Ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuse arendusjuhina ja on Põlva vallavolikogu esimees.

Põlvamaa Arenduskeskuse juhataja Hegri Naruski sõnul võimaldab Kuldar Leisi liitumine laiendada arenduskeskuse tegevusfookust.

„Siiani on meie klientideks olnud valdavalt alustavad või mikroettevõtted. Tegutsevad või kogenud ettevõtjad vajavad aga pigem võrdset partnerit, kellega oma ettevõtte probleeme või takistusi arutada,” rääkis Narusk. „Kuldar Leisi asumine Kagu-Eesti ettevõtlusnõustaja kohale annab selleks väga hea võimaluse, kuna tal on kogemusi väga erinevate ettevõtete ja ekspoditurgudega.”

Lõunaeestlane

Viimased uudised