Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Aina rohkem hinnatakse mugavust ning seda otsitakse ka kodu koristamisel. Milleks kulutada koristamise peale tunde, kui saad selle aja võtta hoopis endale? Võta appi robottolmuimeja, mis koristab kodu sinu eest. Järgnevalt toome välja olulised näitajad ja küsimused, millele mõelda enne robottolmuimeja soetamist.

Kuidas robottolmuimejaid eristada?

Robottolmuimejaid saab eristada kahe peamise näitaja põhjal – robottolmuimeja hind ja tarkus. Hinnaklass algab paarisajast eurost ning ulatub üle 1000 euro. Robottolmuimejate puhul kehtib  reegel, et odava hinna eest väga head seadet ei saa. Alati ei pruugi olla asi kvaliteedis, vaid ka võimalustes, mida seade pakub. Üldjuhul võib öelda, et tarka seadet odava hinna eest ei saa.

Mida targem robottolmuimeja, seda efektiivsem ja põhjalikum koristamine. Näiteks pigem odavam ja vanem seade liigub ruumides kaootiliselt ning võib põrgata põrandal olevate asjade vastu. Keskmine seade koristab süstemaatiliselt, ent ei kaardista koristatavat ala ega tea, millistes kohtades on ta juba käinud ning millistesse kohtadesse tagasi minna.

Juba taibukamad seadmed kaardistavad koristatava pinna ning teavad, kus kõige efektiivsemalt liikuda. Kõige kallimad robotid on ka kõige taibukamad. Lisaks süstemaatilisele koristamisele ja koristatava ala kaardistamisele on nad varustatud kaameraga, tehisintelligentsiga ja mopiga. Seade tunneb ära juhtmed ja takistused ning palub koristamise lõpus need eemaldada, et ka nende juurest koristada. Samuti saab kaameraga jälgida kodus toimuvat.

Robottolmuimeja ja põrandapesija

Lisaks tarkusele lisandub robottolmuimejatele pidevalt erinevaid lisavõimalusi, et koristamine oleks veelgi põhjalikum ja kasutamine mugavam. Üheks selliseks võimaluseks on mopiga tõmbamise võimalus, kus seade peale tolmu imemist tõmbab põranda üle niiske mopiga.

Lemmikloomakarvade eemaldamine

Robottolmuimejad on tänuväärsed abilised, kui elamises on lapsed või loomad. Harjased aitavad mustust kätte saada nurkadest ning seinte või kappide äärtest. Sageli on need just kohad, kuhu kogunevad lemmikloomade karvad või purud. Mõned robottolmuimejad on varustatud ka HEPA-filtritega, mis ei lase allergeenidel õhku paiskuda.

Majapidamises, kus on kassi- või koerakarvad, tuleb tolmukonteinerit tihti puhastada. Robottolmuimeja tolmukonteiner on isegi väiksem kui tavalisel tolmuimejal, mistõttu tuleb masinat tihti tühjendada. 600-milliliitrine tolmupaak on minimaalne, mis lemmikloomaga majapidamist hooldaval robottolmuimejal võiks olla. Sellest väiksem konteiner tahab tõenäoliselt iga koristuskorra järel tühjendamist.

Samuti võib juhtuda, et roboti detailid kuluvad koera- ja kassikarvade koristamisel kiiremini läbi, mistõttu tuleb rullpintslid, külgharjakesed ja HEPA-filtrid sagedamini vahetada. Mida rohkem lemmikloomakarvu kodus on, seda võimsam masin tasub kodu puhastamiseks valida.

Robottolmuimeja ja vaibad

Kodus, kus on nii vaipkatted kui paljas põrand, tuleks kasutada robotit, mis suudab ise erinevatel põrandakatetel vahet teha ja seadistada oma kõrguse automaatselt vastavalt sellele. Kui sinu kodus on vaipkatteid, mis ei sobi puhastamiseks (nt lambanahk, narmastega vaibad), siis tasub seadme teekonda paika pannes sellega arvestada ning vaipkatted trajektoorilt välja jätta.

Robottolmuimeja müratase

Kuigi paljud eelistavad roboti tööle panna siis, kui ollakse kodust eemal, siis vahel tuleb masinat kasutada ka kodus olles. Siinkohal saab oluliseks masina müratase. Väga paljudel robotitel on see üle 70 dB, kuid heaks võib pidada roboteid, mille töömüra jääb vahemikku 50-60 dB.

Robottolmuimeja hooldus

Kuigi robottolmuimejad on mõeldud säästmaks sinu aega, siis kahjuks hooldada nad ennast ei oska. Regulaarne hooldus on aga vajalik, et robot suudaks oma tööd hästi teha.

Umbes kord kuu jooksul tuleb üle vaadata robottolmuimeja rattad. Kontrolli, et nende vahele ei ole jäänud liiva, juuksekarvu või muud mustust.

Üheks robottolmuimeja tähtsamaks osaks on selle peamine hari, mis asub roboti all. Nii nagu roboti rattad, tuleks ka hari vähemalt kord kuus üle vaadata. Kui harja saab eemaldada, siis tee seda ning kasuta karvade ja muu eemaldamiseks näiteks nuga, kääre või spetsiaalselt robottolmuimejaga kaasas olnud nuga. Ülejäänud mustuse saab imeda tavalise tolmuimejaga.

Kõrvalharjased on väiksemad harjad, mis on mõeldud selleks, et nurkades ning seina äärtes olev praht edukalt kätte saada. Nende puhastamisel tuleb käituda sarnaselt nagu peamise harjaga – eemalda need, puhasta mustusest ning ime tolmuimejaga ülejäänud praht ära.

Viimased uudised